Cięcie wodą, zwane inaczej cięcie strumieniem wody, to bardzo popularna metoda obróbki metali. Do wykonywania tej metody wykorzystuje się urządzenie zwane WaterJet. Obróbka za pomocą tego narzędzia jest perfekcyjna. Poznaj inne metody obróbki metali.

Cięcie strumieniem wody – co warto wiedzieć o tej metodzie?

Cięcie strumieniem wody to popularna metoda, która wykorzystywana jest w wielu przedsiębiorstwach. Uzyskane efekty tej obróbki są znakomite – krawędzie są idealnie gładkie i nie wymagają kolejnych poprawek. Co również ważne, metoda ta jest bardzo czysta – podczas obróbki nie wytwarzają się pyłki. A to wszystko, właśnie dzięki wodzie.

Inne metody obróbki metali

Jest wiele sposobów na obróbkę metali. To, z którego skorzystamy, w znacznej mierze zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać oraz od rodzaju materiału. Do równie popularnych metod, co cięcie wodą zaliczymy:

  •  frezowanie – metoda ta polega na obróbce materiałów o płaskiej powierzchni, Obróbce poddaje się nie tylko metale, ale również drewno czy tworzywa sztuczne,
  • toczenie – polega na obróbce materiałów w kształcie brył obrotowych, tak samo jak frezowaniu, można tej metodzie obróbki poddawać nie tylko metale, ale również szkło, ceramikę, tworzywa sztuczne czy plastik,
  • cięcie laserem – dzięki tej metodzie uzyskać można nawet najbardziej skomplikowane wzory. Laser jest bardzo precyzyjnym narzędziem, który tnie, co do milimetra.

Oczywiście tych sposobów na obróbkę metali jest znacznie więcej. W przedsiębiorstwach świadczone są również usługi z zakresu spawania, szlifowania, gięcia blach.

Cięcie strumieniem wody

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Firm, które świadczą usługi z zakresu obróbki metali jest mnóstwo. Jak je wybierać i na co zwracać uwagę? Przede wszystkim rodzaj świadczonych usług oraz ich kompleksowość. Warto wybierać miejsca, w których świadczone są różnego rodzaje usługi. Kolejnym aspektem jest stosunek ceny do jakości – to właśnie na to, klienci najczęściej zwracają uwagę. Istotne jest również wyposażenie zakładu pracy, uprawnienia pracowników czy terminowość.