Czym są turbosprężarki i od kiedy się z nich korzysta? Do czego służą? Czy warto zakupić takie urządzenie? Sprzedaż turbosprężarek Inowrocław kwitnie, więc można przypuszczać, iż to godna uwagi inwestycja. Odpowiedzi na powyższe pytania, a także więcej informacji w tym artykule.

Turbosprężarka – Czym jest?

Najpierw powiedzmy trochę o historii. Turbosprężarka jest maszyną wirnikową składającą się z turbiny i sprężarki osadzonych na wspólnym wale.  Doładowanie, a raczej turbodoładowanie przy jej użyciu zostało opatentowane już w 1905 roku. Dokonał tego Szwajcar dr Alfred Büchi. Początkowo rozwiązanie to było stosowane jedynie w wysokoprężnych napędach statków, jednak od 1938 zaczęto je stosować w samochodach ciężarowych a od 1973 również w osobowych. Turbosprężarki wykorzystywano również w lotniczych silnikach tłokowych.

regeneracja turbosprężarek Toruń

Turbosprężarki dzisiaj

Do czego dokładnie służą turbosprężarki? Najprościej mówiąc do doładowania silnika spalinowego albo kotła parowego. Turbosprężarka jest zasilana spalinami z silnika, a sprężone przez nią powietrze zasila silnik. Turbosprężarka zwiększa sprawność i moc silnika przez wtłoczenie dodatkowego powietrza do komory spalania. Ta poprawa osiągów względem silnika wolnossącego wynika z tego, że sprężarka jest w stanie podać więcej powietrza – co umożliwia podanie większej ilości paliwa – do komory spalania niż jest to w stanie zrobić ciśnienie atmosferyczne. Czy warto ją kupić? Sprzedaż turbosprężarek Inowrocław kwitnie, co oznacza, że jest wokół nich duże zainteresowanie. Do niedawna turbosprężarki były znakiem rozpoznawczym wyłącznie sportowych samochodów. Dziś powszechnie stosowane są w autach z silnikami diesla, jak i w tych na benzynę.

Wiele czynników, wiele objawów    

Mówiąc w skrócie i prostym językiem turbosprężarka jest urządzeniem, które dostarcza do układu dolotowego większe ilości powietrza. Pozwala efektywniej spalać paliwo i zwiększać osiągi silnika bez powiększania jego pojemności. Co ważne, możliwa jest regeneracja turbosprężarek Toruń, więc gdy coś zacznie szwankować, nie trzeba od razu zaopatrywać się w nową.