Do zakażeń bardzo łatwo dochodzi podczas zabiegów manicure czy pedicure, w trakcie których używane są ostre narzędzia, takie jak nożyczki czy cążki. Zakażenie za pomocą pilnika to nic nowego. Tak jak bloczek polerski, jest ostry i częstokroć używany do różnorakich zabiegów stylistycznych. Artykuł, który mogłabym nazwać: “Od dokuczliwych, lecz niegroźnych chorób grzybiczych, po zagrażające naszemu życiu zakażenie wątroby czy HIV”, to sposób na ochronę nie tylko zdrowia, ale i życia w ogóle.

Profesjonalne manikiurzystki zajmą się Twoimi dłońmi

Zmycie lakieru nie stanowi dla manikiurzystki żadnego problemu. Pilniczek, szczoteczka, drewniany patyczek – paznokieć zostanie dla Ciebie uformowany od podstaw. Pilnikiem do paznokci ukształtuje się migdałowy, kwadratowy czy inny kształt, który będzie odpowiadał Twojej urodzie, a za pomocą bloczka polerskiego płytka Twojego paznokcia zostanie wygładzona, przygotowując ją do dalszej stylizacji. Brzmi pięknie!

Zabójcze pilniki i bloczki polerskie do paznokci w ręce niewinnej kobiety!

Proszę o wybaczenie tego, jak ten artykuł potrafi zniechęcić i zaniepokoić co do wizyt u kosmetyczek, ale wciąż uważam, że warto to podkreślić – takie wizyty narażają Cię na zarażenie się chorobami, które są ciężko w leczeniu jak na standardy współczesnej medycyny. Korzystasz wiele razy z usług salonów kosmetycznych, gdzie specjalistka wykonuje zabiegi manicure i pedicure. A lekarze twierdzą, że takie wizyty nie należy bagatelizować pod względem zarażenia się HIV czy HCV.

Pilniki do paznokci

Jak zadbać o swoje zdrowie w salonie kosmetycznym?

Każdy gabinet kosmetyczny podlega nadzorowi sanitarnemu. Mimo wszystko musimy mieć pewność, że manikiurzystki dbają o zachowanie standardów i właściwą higienę. Masz prawo zapytać swoją kosmetyczkę o dyplomy potwierdzające sterylność zakładu. Zapytaj też kosmetyczkę, czy umyła ręce przed wykonywaniem manicure u Ciebie oraz poproś ją o używanie sterylnych rękawiczek foliowych, które zmniejszą ryzyko przenoszenia się patogenu w razie nacięcia naskórka. Samemu zdezynfekuj swoje ręce jeszcze przed wizytą u kosmetyczki. Możesz stwierdzić, że taka rutyna jest lekką przesadą – dowiedz się więc, że przeciwko HCV i HIV nie opracowano szczepionki, a patogen pozostaje w stanie uśpienia nawet przez kilka tygodni, w czasie których namnaża się do ogromnej liczby jednostek, wyniszczających organizm żywiciela.

Może być tak, że korzystasz z pobliskiego salonu wielokrotnie i nigdy nie zauważysz nieprawidłowości w sterylizacji narzędzi. Jednak z jakiegoś powodu – do zakażenia doszło. To jest możliwe nawet w najbardziej profesjonalnym zakładzie kosmetycznym. Uważaj więc na ostre pilniki i bloczki polerskie w pielęgnacji Twojego paznokcia!