Jeszcze do niedawno mało kto słyszał o dietetyku, z którym można podjąć współpracę przez Internet. Dziś staje się to znacznie popularniejsze. Stacjonarne wizyty, szczególnie w dobie pandemii odeszły do lamusa. Jeśli i Ty zastanawiasz się, czy warto skorzystać z diety online – podpowiadamy!

Konsultacje z dietetykiem przez Internet to świetna forma współpracy, szczególnie dla osób zapracowanych. Odwiedzanie poradni dietetycznej często wiąże się z dojazdem, staniem w korkach czy oczekiwaniem na wizytę w poczekalni. Wszystko to jest nasz czas. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na współprace z dietetykiem przez Internet. Dlaczego warto?

  1. Konsultacje dietetyczne online to oszczędność czasu.
  2. Wielu znanych dietetyków posiada swoje aplikacje żywieniowe, w których znajduje nie tylko rozpisana dieta, ale również lista zakupów czy plany treningowe.
  3. Współpraca przez Internet umożliwia kontakt z opiekunem żywienia cały czas.
  4. Dietetyk online zna nasze cele, choroby czy wymiary – przed podjęciem współpracy, skrupulatnie należy uzupełnić formularz zdrowotny.
  5. Dieta ułożona jest indywidualnie – pod naszą wagę, wzrost, cel czy rodzaj pracy.

Jak widać współpraca z dietetykiem online to wiele korzyści. Co ważne, wielu dietetyków, podejmujących działania w Internecie, udzielają również przydatnych wywiadów, czy prowadzą transmisję, w  których odpowiadają na trapiące pacjentów pytania.

Dieta online

Gdzie szukać dobrego specjalisty – dieta online?

Jeśli interesuje nas współpraca z dobrym dietetykiem, który świadczy konsultacje w Internecie, to warto poświęcić trochę czasu na ich poszukiwanie. Wielu dietetyków zamieszcza efekty swoich podopiecznych – warto sprawdzić, ile trwała przemiana. Dietetyk online często zamieszcza na swoim profilu różne przepisy – jeśli dopasowane są one do naszych upodobań, warto się na nim zastanowić.

Są dietetycy, którzy zlecają badania krwi, dopasowują dietę do naszego stanu zdrowia. Jeśli zmagamy się z takimi chorobami jak tarczyca, insulinooporność czy cukrzyca, to dieta musi być odpowiednio dopasowana do stanu naszego zdrowia.

Konsultacje dietetyczne, z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Jest to wygodna forma konsultacji dietetycznych  dla pacjentów.