Posiadanie dziecka to przywilej. Jednak o ten przywilej trzeba bardzo dobrze dbać. Badania dowodzą, że z każdym rokiem rodzice maja większy problem, by zapanować nad dziećmi. Jest także coraz więcej maluchów w wieku przedszkolnym z różnymi zaburzeniami i upośledzeniami. Dzieci rozwijają się wolniej. Dlaczego? Czy dzieci, które chodzą do przedszkola Gniezno lepiej sobie radzą w życia?   

Kontrowersyjna kwestia przedszkola

Niestety, w ostatnich latach popularne stało się nie zapisywanie dzieci do przedszkola. Rodzice coraz częściej czekają, aż dziecko skończy 6 lat i dopiero wtedy zapisują je do zerówki. Z czego to wynika? Człowiek człowiekowi wilkiem. Brakuje nam zaufania do innych, a także do różnych placówek. Tyle się słyszy w wiadomościach czy mediach społecznościowych o przedszkolankach, które źle traktują podopiecznych, że rodzice się boją. Nikt nie chce, by to jego pociecha trafiła w ręce nieodpowiedniej osoby. Poza tym, dużo zmieniła pandemia. Każdy zaczął przykładać większą uwagę do higieny, a z dziećmi wiadomo jak jest – a to włożą coś do buzi, zapomną umyć rączki i tak dalej. Czy w takim razie warto posyłać dziecko do przedszkola? Rzeczywiście obaw może być dużo.

przedszkole Gniezno

Dzieci chodzące do przedszkola Gniezno lepiej się rozwijają!

Oczywiście nie jest to reguła. Jednak w większości przypadków, dzieci, które chodzą do przedszkola Gniezno szybciej uczą się czytać, pisać, mają lepszą pamięć i są bardziej otwarte. To właśnie maluchy najbardziej chłoną wiedzę. Ograniczanie dziecka i pozostawianie go w domu, bez częstego kontaktu z rówieśnikami może je ukształtować jako osobę wycofaną, nieodnajdującą się w grupach. A taka przypadłość z pewnością nie przyda się w przyszłości. Przedszkole Gniezno naprawdę służy rozwojowi dziecka. Już od przedszkola maluchy poznają pierwsze słowa po angielsku. Co również bardzo ważne w przedszkolu szkraby uczą się samodzielności. Choć sama adaptacja przebiega różnie, maluch uczy się pozostawania bez mamy. Jeżeli masz obawy przed zapisaniem swojej pociechy do przedszkola zapoznaj się z różnymi artykułami na ten temat. Porozmawiaj też z innymi matkami.