Wiosna – czas motywacji, nowych postanowień i planów. Wiele osób w tym czasie planuje zakup roweru. Ty również zastanawiasz się jaki wybrać? W tym artykule powiemy czym różnią się nowe rowery miejskie od używanych. Wymienimy wady i zalety jednych i drugich.

Nowe rowery miejskie – Wady i zalety

Branża rowerowa, jeśli tak można ją nazwać, cały czas się rozwija. Aktualnie kupując rower, aż ciężko się na coś zdecydować. Rowery miejskie są na bieżąco ulepszane. Jest tak wiele możliwości. Nowe rowery miejskie to bogactwo osprzętu. Ciekawe gadżety mogą niejednego skusić. Jednak ważniejsze jest to, że są dostosowane do najróżniejszych osób i potrzeb. Jakie jeszcze zalety możemy wymienić jeśli chodzi o nowe rowery?

  • Mamy pewność, że wszystko działa, jak należy.
  • Pięknie się prezentują.
  • Mają najnowsze, praktyczne udogodnienia.

A co zaliczyć do wad? Na pewno cenę. Mówimy tu o wydatku od 1500 złotych, ale w takiej cenie znaleźć jest ciężko. Powiedzmy w takim razie o używanych rowerach miejskich.

używane rowery miejskie

Używane rowery miejskie – Ich plusy i minusy

Coraz więcej osób decyduje się na kupno rowerów używanych. Dziś prowadzone są specjalne komisy, który takie sprzedają. Używane rowery miejskie wcale nie muszą oznaczać tandety. Niektóre są w naprawdę dobrym stanie, a kosztują dużo mniej niż nowe. Wadą jest to, że trzeba dłużej czekać na dobre okazje. Ale jeśli ma się czas i jest się cierpliwym, to można trafić na naprawdę dobre rowery, w świetnym stanie, za niewielkie, w porównaniu z nowymi rowerami, pieniądze. Rzeczywiście, nigdy nie wiadomo, z jakiego powodu rower jest sprzedawany. Jednak kupując w komisie mamy zdecydowanie większą pewność, że rowery zostały dokładnie przejrzane i przetestowane. To co wybrać?

Przeanalizuj swoje potrzeby i możliwości

Wszystko zależy od tego, na czym Ci zależy i jakie masz możliwości. Jeśli posiadasz sporą ilość pieniędzy do przeznaczenia na rower, możesz kupić nowy. Da Ci to pewność, że nikt przed Tobą nie miał możliwości uszkodzić roweru. Oczywiste jest także, że rower będzie robił wrażenie. Jeśli postawisz na nowy, miejski i wyższej klasy, otrzymasz jednośladowy pojazd, który zapewni Ci maksimum wygody w trakcie jazdy. Jednak używany rower to także dobre wyjście. Czasem zdarzają się takie perełki, że głupotą byłoby przepłacać na nowym rowerze.