Budowa domu modułowego jest szybkim, prostym i tanim rozwiązaniem na postawienie obiektu. To świetne rozwiązanie dla osób, które często muszą się przeprowadzać – ze względu na zmian pracy czy inne czynniki. Czym charakteryzują się domy modułowe?

Domy modułowe całoroczne – co warto o nich wiedzieć?

Obecnie budowa domu, ze względu na ceny materiałów czy oczekiwanie na wykonanie usług przez budowlanych sprawia, że budowa domu zająć może nawet kilkanaście lat. Często osoby, które posiadają gotówkę, chcą pobudować dom od ręki. Jakie są na to sposoby?

Okazuje się, że świetnym rozwiązaniem są domy modułowe całoroczne. Są to obiekty, które składane są z wielu segmentów. W całości uzyskuje się funkcjonalny, wygodny i bezpieczny dom mieszkalny.

Domy modułowe produkowane są w hali produkcyjnej. W ostatnim etapie składane są na miejscu. Ten etap trwa kilka dni.

Z czego budowane są domy modułowe?

Domki bez pozwolenia na budowę wykonywane są z gotowych elementów – półfabrykatów.

Budynki te mogą mieć dwa rodzaje konstrukcji:

  • szkieletowe – rdzeń stanowi drewno albo stal;
  • keramzybetonu – stalowa rama wypełniona paloną gliną z betonem;

Domki modułowe to domki bez pozwolenia na budowę?

Bez pozwolenia na budowę mogą być stawiane domy, które nie są związane z gruntem albo ich powierzchnia wynosi do 35 metrów kwadratowych. Bez pozwolenia można stawiać domki letniskowe – wypoczynkowe.

Jeśli chcemy, aby dom modułowy stał się pełnoprawnym domem mieszkalnym, to wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę, które wydaje urząd miasta lub gmina.

Domy modułowe całoroczne

Domy modułowe – dla kogo będą świetnym rozwiązaniem?

Jeśli marzy nam się mały, zgrabny i komfortowy domek letniskowy, to domki modułowe będą świetnym rozwiązaniem. Postawimy je w krótkim czasie, a w razie chęci zmiany ich lokalizacji, będzie to możliwe.

Domy modułowe ,,pod klucz” również stają się coraz popularniejsze. Dlaczego? Ich niska cena zachęca do stawiania, szczególne młode osoby. Domki te jeszcze kilka lat temu nie były popularne, jednak korzyści wynikające z ich budowy sprawiają, że w Polsce zauważyć ich możemy coraz większą ilość.